List of crews by pilot names

Search for a crew by pilot's name:

Type part of required name here

A. Jahnuzzo F.J. Frantz J.M. Redin R.E. Beatty
A. Roznetinsky F.J. Markey J.M. Shepard R.E. Chrystal
A.A. Southard F.J. Psota J.M. Warren R.E. Fischer
A.B. Powell F.J. Regan J.O. Brouillette R.E. Nelson
A.C. Conover F.L. McAllister J.O. Crutchfield R.E. Parker
A.C. Hensler F.R. Brady J.O. Durham R.E. Robinson
A.C. Powell F.R. Rockwell J.O. Frankosky R.E. Rudkins
A.D. Hamlik F.S. Messeck J.P. Caspers R.E. Snow
A.D. Hines F.W. Volz J.P. McGuigan R.E. Squyres
A.E. Burns G. L'Ecuyer J.P. O'Toole R.E. Thompson
A.E. Hannum G.A. Birrell J.P. Place R.F. Bailey
A.E. McCulley G.A. Tyler J.R. Addison R.F. Harvey
A.H. Brown G.B. Herchenhahn J.R. Davis R.G. Boudon
A.J. Ford G.B. Infield J.R. Miller R.G. Rand
A.J. Mailman G.B. Lloyd J.R. Ross R.H. Balzer
A.J. Williams G.D. Maddox J.R. Sarchet R.H. Cairns
A.L. Moore G.D. Munson J.T. Biesecker R.H. Leonard
A.L. Tessier G.E. Brumbaugh J.V. Bradley R.H. Moehring
A.M. Tuberose G.F. Ransom J.W. Conley R.H. Read
A.P. Salvia G.H. Newson J.W. Gillen R.H. Wright
A.R. Witt G.H. Stewart J.W. Gross R.I. Johnson
A.V. Bowden G.I. Ray J.W. Hagenbaugh R.J. Abbott
A.V. Stone G.J. Dancisin J.W. Hargrove R.J. Brodersen
A.Z. Weisz G.K. Painter J.W. Johnson R.J. Williams
Alconbury G.L. Braund J.W. Murphy R.K. Buckland
B. Deluca G.L. Ferguson J.W. Reed R.L. Carson
B. Glovick G.M. Hendricks J.W. Rogers R.L. Davis
B.B. Busse G.M. Jackman J.W. Sheller R.L. Duncan
B.B. Layl G.R. Hail J.W. Streeton R.L. Hamilton
B.C. Seaburg G.S. Hansen J.W. Vilberg R.L. Neal
B.D. Henderson G.S. Wells J.W. Whitcomb R.L. Yuenger
B.F. Cummings G.T. Purdy K. Havlik R.M. Brown
B.G. McVay G.W. Austin K. Twining R.M. Hobbs
B.H. Edwards G.W. House K.B. Rongstad R.M. Smith
B.J. Radzevich H. Fitchko K.C. Mason R.O. Baber
C. Earley H. Griffin K.C. Melvin R.P. Bannerman
C. Lajeskie H. Rivet K.R. Ringbloom R.P. Bender
C. Rubin H.A. Johnson K.S. Knowlton R.P. Harry
C.A. Besser H.A. Stirwalt L. Correia R.P. Morris
C.A. Burnette H.B. Thomas L. Lempert R.P. Roehm
C.A. Huddleston H.C. Coffman L. Morissette R.P. Sloane
C.A. Romanchek H.D. Olson L.A. Lenox R.R. Shoaf
C.B. Hamilton H.E. Hansen L.A. Massey R.S. Lash
C.C. Wicker H.E. Wright L.A. Stuber R.S. Sutkowski
C.D. Crawford H.F. Jeneman L.A. Wehrman R.V. Mercer
C.D. Schaad H.G. Mumford L.B. Palmer R.W. Dillon
C.E. Tucker H.G. Simpson L.C. Francis R.W. Eherts
C.E. Willis H.H. Beyette L.C. McReynolds R.W. Ellsworth
C.E. Wyrick H.H. Wilson L.D. Clark R.W. Geib
C.F. Cole H.J. Dulle L.E. Kring R.W. Gielen
C.H. Brown H.J. Salvo L.F. Seger R.W. Hamilton
C.H. Mowers H.J. Schwartzenberg L.F. Wells R.W. Hayden
C.H. O'Reilly H.L. Laird L.G. Hamby R.W. Holcombe
C.H. Rose H.L. O'Neal L.G. Oehlert R.W. Kroeger
C.J. Zajicek H.M. Baumgartner L.G. Reno R.W. Nelson
C.L. Bodin H.M. Bussen L.J. Jeffers R.W. Paine
C.L. Savage H.M. Conley L.J. Otten (482nd) R.W. Sundin
C.L. Snowdon H.M. Powers L.J. Price S. Balman
C.N. Mozley H.M. Quirk L.L. Kerr S. Foutz
C.R. Miller H.R. Rivenbark L.L. Mauldin S.A. Clark (100thBG)
C.R. Sharar H.S. Palmer L.N. Sceurman S.C. Smarsh
C.R. Stotesbury H.V. Heath L.R. McClintock S.C. Walker
C.S. McCall H.W. Slusser L.R. Young S.D. Reed
C.U. Watson I.R. Vermillion L.W. Jensen S.J. Tavis
Collins - 482nd BG J. Gomez L.W. Scott S.L. Callaway
D.C. Schnebly J.A. Bunch M. Cope S.L. Houser
D.D. Miles J.A. Cabeen M. Rey S.S. Gunn
D.D. Schulz J.A. Cotner M. Trbovich S.W. South
D.F. Engle J.A. Hearn M.A. Hendrickson Shucks, Colonel
D.G. Ginsberg J.A. Moller M.B. Dunham T.A. Crockett
D.G. Helgeson J.A. Storie M.B. MacKinnon T.C. Gibson
D.G. Severson J.B. Campbell M.B. Russell T.D. Millspaugh
D.H. Merten J.B. Holt M.C. Ryan T.F. Henderson
D.J. Doherty J.C. Bertram M.D. Doxon T.G. Bek
D.J. Mangan J.C. Hofsaes M.E. Harris T.J. Tower
D.J. Metzinger J.C. Mansfield M.E. Wilson T.L. Barksdale
D.J. Schmidt J.C. Pipkin M.I. Johann T.M. Bachuzewski
D.L. Pearson J.C. Walter M.J. Gilles T.R. Batcha
D.M. Eastling J.D. Beckelman M.J. McEntee T.T. Keasbey
D.M. Taylor J.D. Cook M.J. Worthy T.W. Loftin
D.R. Snyder J.D. Garrison M.L. Crowder V.C. Radke
D.V. Abwender J.D. Higgins M.P. Abraham V.J. Deckard
D.V. Mayer J.D. Moore M.R. Gunther V.M. Sherwood
D.V. Tregoning J.D. Neale M.R. Marks V.R. Mooring
D.W. Detlefs J.D. Pearson M.R. Scott V.W. Ford
D.W. Norred J.D. Riggs M.R. Turner W.A. Baker
E. R. Vasconi J.D. Sasser M.S. Roy W.B. Hiatt
E.A. Jacobsen J.D. Scott M.W. Mangis W.C. Adams
E.A. Johnson J.D. Taylor N.A. Ulrich W.C. Bramlett
E.A. Payne J.D. Waddell N.E. Day W.C. Hunter
E.C. Bolte J.E. Foley N.G. Lepperd W.C. Lindley
E.C. Ericksen J.E. Galbraith N.S. Rothschild W.C. Shaw
E.C. Orndorff J.E. Hamilton N.T. Cumbaa W.D. Hallum
E.C. Slusher J.E. Koehler N.W. Richardson W.E. Buckley
E.D. Grant J.E. McFee O.B. Klein W.E. Deshazo
E.D. Peery J.E. McKinley O.D. Collings W.E. Henry
E.E. Madigan J.E. Schaaf O.E. Tigerman W.E. Ourant
E.E. Woodward J.E. Shuck O.L. Walker W.E. Shepherd
E.F. Scherffius J.E. Sutton O.M. Eaking W.F. Curley
E.G. Brink J.F. Rivers O.V. Robichaud W.F. Hatch
E.G. Cunningham J.G. Banks O.W. Cornett W.G. Cridlin
E.G. Lippett J.G. Peery P. Ribnikar W.G. Helm
E.G. Wallace J.G. Wilson P.A. Kroos W.G. Renaud
E.H. Cavalier J.H. Baumgardner P.A. Martin W.G. Wood
E.H. Grossheim J.H. Bullard P.B. McCallister W.H. Greenwald
E.J. Broman J.H. Corbin P.E. Fiess W.H. Hart
E.J. Costales J.H. Gilbert P.E. Ristine W.J. Hamilton
E.J. Herman J.H. Griffin P.F. Crider W.J. Kirby
E.J. Komurka J.H. Hubbs P.L. Huie W.J. Pozolo
E.L. Barraclough J.H. Noyes P.M. Dean W.J. Reis
E.L. Lemke J.J. Davis (482nd BG) P.P. Pinas W.K. Olney
E.L. Rossetti J.J. Getchius P.V. Milward W.K. Thomas
E.L. Stern J.J. Hamilton (482nd) Pilot Unidentified W.L. Hanson
E.M. Yablonowski J.J. Kelly R. Latham W.M. Dunwody
E.P. Greer J.J. Layden R.A. Fabiniak W.O. Rottstedt
E.R. Fletcher J.J. Lee R.A. Nelson W.P. Kelley
E.R. Leaser J.J. Murphy R.A. Pachnik W.P. Legg
E.R. Parrish J.J. Tuss R.A. Smith W.P. Overstreet
E.S. Craig J.K. Farrar R.A. Thompson W.R. Kinney
E.T. Schiappacasse J.K. Wyatt R.A. Woodcock W.R. McPherson
F.A. Delbern J.L. Judy R.B. Currence W.S. Waltman
F.A. Fagan J.L. Nunes R.B. Hightshoe W.T. Rourke
F.A. McLane J.L. Sharpley R.B. Jutzi W.T. Sheehan
F.D. Hodges J.L. Sundberg R.C. Coleman W.U. Brownlow
F.F. Beard J.L. Walker R.C. Cozens W.V. Owen
F.G. Rosenzweig J.M. Adams R.C. Mason W.W. Ertel
F.G. Vansant J.M. Bastion R.C. Newman W.W. Hatheway
F.H. Cobb J.M. Miller R.C. Westmyer W.W. McIntyre
F.J. Calicura J.M. Philpott R.D. Fligor